Za 0,4kg szynki po 27 zł za kg i 0,5kg jabłek po 2,50 za kg Marian zapłaci?
Za 0,4kg szynki po 27 zł za kg i 0,5kg jabłek po 2,50 za kg Marian zapłaci?
0,4(kg)x27(zł)+0,5(kg)x2,50(zł)=10.80(zł)+1,25(zł)= 12.05(zł)
szynka 1kg ----- 27zł 0,4kg ----- x x=(0,4kg * 27zł):1=10,80zł jabłka 1kg ----- 2,50zł 0,5kg ----- x x=(0,5kg * 2,50zł):1=1,25zł razem: 10,80zł + 1,25zł=12,05zł
szynka - 0.4 kg * 27zł = 10.80zł jabłka - 0.5kg * 2.50zł = 1.25zł razem - 10.80zł + 1.25zł = 12.05zł Odp. Marian zapłaci 12.05zł