Ciastka po 10 zł za kg wymieszano z ciastkami po 14 zł za kg i otrzymano 5kg mieszanki ciastek o wartości 62zł. Ile wzięto ciastek każdego rodzaju?

Ciastka po 10 zł za kg wymieszano z ciastkami po 14 zł za kg i otrzymano 5kg mieszanki ciastek o wartości 62zł. Ile wzięto ciastek każdego rodzaju?
Odpowiedź

x-ilość ciastek po 10zł/kg y-ilość ciastek po 14zł/kg x+y=5 10x+14y=58 x=5-y 10(5-y)+14y=58 x=5-y 50-10y+14y=58 x=5-y 4y=58-50 x=5-y 4y=8 /4 x=5-y y=2 x=5-2 y=2 x=3 y=2 odp:Zmieszano 3kg ciastek po 10zł i 2kg ciastek po 14zł. Mam nadzieje że pomogłam, liczę na naj... :)

Ciastka po 10 zł za kg wymieszano z ciastkami po 14 zł za kg i otrzymano 5kg mieszanki ciastek o wartości 62zł. Ile wzięto ciastek każdego rodzaju? ilość ciastek za 10zł - x ilość ciastek za 14 zł - y 10x +14y = 62 x + y = 5 10x +14y = 62 x = 5-y 10×(5-y) +14y = 62 x = 5-y 50-10y +14y = 62 x = 5-y 50-10y +14y = 62 x = 5-y 4y = 12 |:4 x = 5-y y = 3 x = 5-3 y = 3 x = 2 ilość ciastek za 10zł - 2kg ilość ciastek za 14 zł - 3kg

Dodaj swoją odpowiedź