zastosownie i odczyt równania wodorotlenku sodu.(NaOH)

zastosownie i odczyt równania wodorotlenku sodu.(NaOH)
Odpowiedź

-wyrób mydła -wyrób szkła wodnego z krzemionki -produkcja detergentów, barwników, -czyszczenie rur kanalizacyjnych specyfikiem typu "kret" -produkcja sztucznego jedwabiu -produkcja gumy, regeneracji kauczuku -procesy uzdatniania wody dla celów przemysłowych -rafinacja ropy i olejów mineralnych -przeróbka ciekłych produktów koksowania Oddziaływanie w postaci pyłu, pary lub aerozolu wywołuje ból i łzawienie oczu, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kaszel, uczucie duszenia się. Skażenie skóry wywołuje ból, zaczerwienienie, oparzenie chemiczne z pęcherzami i martwicą. W postaci stałej jest białą substancją o budowie krystalicznej. Ma właściwości higroskopijne, łatwo też łączy się z dwutlenkiem węgla z powietrza (tworząc powłokę węglanu sodu), dlatego należy ją przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach.

Zastosowanie: wyrób mydła wyrób szkła wodnego z krzemionki produkcja detergentów, barwników, rafinacja ropy i olejów mineralnych przemysł papierniczy produkcja gumy, regeneracji kauczuku odczyt : cząsteczka składa się z jednego atomu sodu, jednego atomu tlenu i jednego atomu wodoru.

Odczyn zasadowy, w większym stężeniu silnie zasadowy. Wodorotlenek sodu stosuje się do produkcji mydeł ( reakcja stężonej zasady z tłuszczem/ nazywana reakcją zmydlania tłuszczów), wyrób szkła w oparciu o krzemionkę, wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki organiczne, środki czyszczące rury kanalizacyjne( mam tu na myśli np. kret), produkcja gumy, kauczuku, sztucznego jedwabiu, w przemyśle papierniczym, proces koksowania.

Dodaj swoją odpowiedź