Za dwa rożne podręczniki zapłacono 33zł.ile kosztuje każdy podręcznik, jeśli jeden jest o 20% droższy od drugiego?
Za dwa rożne podręczniki zapłacono 33zł.ile kosztuje każdy podręcznik, jeśli jeden jest o 20% droższy od drugiego?
Jeden podręcznik kosztuje-13,20zł A drugi podręcznik kosztuje-19,80zł Obliczenia 33zł:2=16,50zł 16,50zł-20%=13,20zł-cena I podręcznika 33zł-13,20zł=19,80zł-cena II podręcznika To poprawna odpowiedź zadania!!!