Za 20dag czereśni Malwina zapłaciła 1,60zł.Po dwóch dniach czereśnie były 2 razy tańsze.Po ile był kilogram czereśni wówczas??? dziękuje:)

Za 20dag czereśni Malwina zapłaciła 1,60zł.Po dwóch dniach czereśnie były 2 razy tańsze.Po ile był kilogram czereśni wówczas??? dziękuje:)
Odpowiedź

20-1,6 100-x x= 8 najpierw 1 kg kosztowal 8 zł po dwoch dniach 2x tansze 8:2=4 odp 1 kg kosztował 4 zł

20dag - 1,6 zl 1,6 x 5 = 8 zl 8zl : 2 = 4 zl

przed obniżką 100dag=1kg 200dag=1,60zł 1kg=200dag*5 1,60*5=8zł po obniżce 8zł/2=4zł odp. Czereśnie po 2 dniach kosztowały 4zł.

Dodaj swoją odpowiedź