Pan rafał dojeżdza do pracy samochodem .Jego miejsce pracy jest oddalone od domu o 15 km a samochód spala 6,5litra paliwa na 100 km. Litr benzyny kosztuje 3,20zł .W lutym było 20 dni roboczysz .Ile w lutym kosztowały pana Rafała dojazdy do pracy?

Pan rafał dojeżdza do pracy samochodem .Jego miejsce pracy jest oddalone od domu o 15 km a samochód spala 6,5litra paliwa na 100 km. Litr benzyny kosztuje 3,20zł .W lutym było 20 dni roboczysz .Ile w lutym kosztowały pana Rafała dojazdy do pracy?
Odpowiedź

15:100=0,15km 0,15*6,5=0,975l 0,975*3,20=3,12zł 3,12*2=6,24zł 6,24*20=124,80zł Odp: Dojazdy w lutym kosztowały 124,80zł. Też to miałam i akurat byłam przy tym przy tablicy. dasz najjjjj plissss

w ciągu 20 dni przejedzie 15*20=600km 600/100=6 6*6,5=39l(tyle w sumie zużyje) 39*3,20=124,80 w sumie: 124,80

Dodaj swoją odpowiedź