4 kg wisni koszują tyle samo co 3 kg czeresni. znajdz ceny jednostkowe wiedzą ze za 2 kg czeresni i za 1 kg wisni zapłacono 11 zł. Prosze to rozwiązac xd

4 kg wisni koszują tyle samo co 3 kg czeresni. znajdz ceny jednostkowe wiedzą ze za 2 kg czeresni i za 1 kg wisni zapłacono 11 zł. Prosze to rozwiązac xd
Odpowiedź

x-wisnie y-czeresnie 4x=3y x+2y=11 4x=3y x=-2y+11 4(-2y+11)=3y x=2y+11 -8y+44=3y x=2y+11 -5y=-44 x=2y+11 y=8 ⅘ x=2y+11 y=8,8 x=2*8,8+11 x=28,6 y=8,8

4x=3y 2x+y=11 2x+y=11|*(-2) -4x-2y=-22 4x-4x-2y=3y-22|-3y -5y=-22|:4 y=4,4 4x=3*4,4 4x=13,2|:4 x=3,3 spr. 4*3,3=3*4,4 13,2=13,2 ;)

Dodaj swoją odpowiedź