Znajdz ceny za kg jabłek i kg gruszek wiedząc ze : za 3 kg jabłek i 4 kg gruszek należy zapłacic 23,50 zł a za 4kg jabłek i 3 kg gruszek 22 zł

Znajdz ceny za kg jabłek i kg gruszek wiedząc ze : za 3 kg jabłek i 4 kg gruszek należy zapłacic 23,50 zł a za 4kg jabłek i 3 kg gruszek 22 zł
Odpowiedź

)Znajdz cene kilograma jablek i kilograma gruszek , wiedzac ze za 3 kg jablek i 4 kg gruszek nalezy zaplacic 23,50 a za 4kg jablek i 3kg gruszek 22zl. x - cena jabłek y - cena gruszek 4x + 3y = 22 /*-3 3x + 4y = 23,50 /* 4 -12x - 9y = -66 12x + 16y = 94 .................dodajemy stronami 7y = 28 /:7 y = 4 4x + 3*4 = 22 4x = 22 - 12 4x = 10 x = 2,5 Odp Kilo jabłek kosztuje 2,5 zł, gruszki są w cenie 4 złotych za kilo xD .! ^^^ Pozdrawiam ;D

j - 1kg jabłek g - 1kg gruszek 3j+4g=23,50zł ||x4 4j+3g=22zł ||x (-3) 12j+16g=94zł -12j-9g=(-66zł) 7g=28zł g=4 4j=22-3x4 4j=10 j=2,50zł

Dodaj swoją odpowiedź