Zad1. Jeden Kilogram gruszek kosztuje 2 razy więcej niż 1kg śliwek. Za 3 kg śliwek i 2k g gruszek zapłacono 14zł.Ile kosztuje 1 kg śliwek ? Zad2. Brat jest 3 razy starszy od siostry,a siostra jest o 4 lata młodsza od brata . Ile lat ma siostra ?

Zad1. Jeden Kilogram gruszek kosztuje 2 razy więcej niż 1kg śliwek. Za 3 kg śliwek i 2k g gruszek zapłacono 14zł.Ile kosztuje 1 kg śliwek ? Zad2. Brat jest 3 razy starszy od siostry,a siostra jest o 4 lata młodsza od brata . Ile lat ma siostra ?
Odpowiedź

2. x-Brat y-Siostra x = 3y y = b - 6 x = 3y - 6 6 = 2y/:2 y = 3 Brat - 3*3= 9 lat Siostra - 9-3 = 6 lat

Gruszki - 2x zł Śliwki - x zł 3* x zł + 2* 2x zł = 14zł 3x zł + 4x zł = 14zł 7x zł = 14zł x zł = 2zł x = 2 Gruszki kosztują 2*2=4zł/kg Śliwki kosztują 2zł/kg

Dodaj swoją odpowiedź