Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 groszy. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie?

Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 groszy. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie?
Odpowiedź

2200 x0,90=1980zl tyle kosztowala produkcja nie wiem ile zarobiła bo nie jest podane za ile sprzedawala 1 galke

Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 groszy. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie? 0,9*2200 =19800 <--- tyle kosztowała produkcja Co do zarobku nie wiadomo ile % z wyprodukowania to zarobek:)

2200 x 0,90 zł = 1980zł - produkcja Odp . W tym czasie zarobiła 1980 złoty .

Dodaj swoją odpowiedź