cena za (1 kg) sernik-21,70zł a ile zapłaci za 40 dag sernika>??

cena za (1 kg) sernik-21,70zł a ile zapłaci za 40 dag sernika>??
Odpowiedź

40 dag=0,4kg 0,4*21,70zł=8,68 odp.za 40 dag sernika zapłacimy 8,68zł

1kg=100dag 21,70zł-100 dag x - 40 dag x=8,68 zł Odp. Za 40 dag sernika zapłaci 8zł i 68gr

1kg to 100dag x cena 40 dag czyli 100dag-21,70 40dag-x mnozac na krzyz wyjdzie : 100x=21,70 * 40 aby wyszedl nam x musimy podzielic przez 100 x=21,70*40/100 x=8,68 zl

Dodaj swoją odpowiedź