1. wymień przykłady etycznych i nieetycznych zachowań uczniów i nauczycieli 2. wyjaśnij dlaczego w biznesie występuja nieetyczne zachowania proszę krótko i na temat:) z góry dzięki:D

Ad.1 a) etycznych nauczycieli -rzetelne sprawdzanie prac -rozwiązywanie konfliktów b) nieetyczne nauczycieli -faworyzowanie uczniów (tylko wybranych) -uprzedzenia wobec niektórych uczniów ze względu na ich wygląd, zachowanie czy też zamożność c) etycznych uczniów -nie ściąganie -samodzielne odrabianie prac domowych -kultura osobista d) nie etyczne uczniów -przeklnanie, wyzywanie, wyszydzanie, wyśmiewania -ściąganie podczas prac klasowych Ad.2 W biznesie nieetyczne zachowania są spowodowane faktem, iż ludzie dążą do osiągania własnych korzyści i celów kosztem interesów drugiej strony. Często przyczyna owego zachowania leży u podstaw wychowania, którego zostało wyniesione z domu rodzinnego, czy też ze szkoły, duży wpływ ma też środowisko w jakim dana jednostka się wychowuje.