za 2 grejfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr cena jednego grejfruta była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi ile kosztował jeden grejfut a ile jedno kiwi plissssss szybkooooo :D

za 2 grejfruty i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr cena jednego grejfruta była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi ile kosztował jeden grejfut a ile jedno kiwi plissssss szybkooooo :D
Odpowiedź

x-cena kiwi 1,5x-cena grejfruta 2*1,5x+6*x=4,50zł 3x+6x=4,50zł 9x=4,50zł x=0,5zł kiwi-0,5zł grejfrut-0,75zł Dasz naj??

2g + 6k = 450 1,5k = g 9k=450 k=50 groszy g= 75 groszy

Dodaj swoją odpowiedź