Za 2 grapefruity i 6 owocow kiwi zaplacono 4.50 zl Cena jednego grapefruita byla 1.5 razy wyzsza od ceny owocow kiwi. Ile kosztowal 1 grapefruit, a ile 1 owoc kiwi?

Za 2 grapefruity i 6 owocow kiwi zaplacono 4.50 zl Cena jednego grapefruita byla 1.5 razy wyzsza od ceny owocow kiwi. Ile kosztowal 1 grapefruit, a ile 1 owoc kiwi?
Odpowiedź

2g +6 k=450 g=1.5k 9k=450 k=50groszy g = 75 graoszy

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 2 grapefruity i 6 owocow kiwi zaplacono 4zl 50gr. Cena jednego grapefruita byla 1,5 razy wyzsza od ceny owocu kiwi. Ile kosztowal 1 grapefruit , a ile owoc kiwi?   Prosze o pomoc !! Z gory dziekuje :3

Za 2 grapefruity i 6 owocow kiwi zaplacono 4zl 50gr. Cena jednego grapefruita byla 1,5 razy wyzsza od ceny owocu kiwi. Ile kosztowal 1 grapefruit , a ile owoc kiwi?   Prosze o pomoc !! Z gory dziekuje :3...