(Mały Książe) Do kogo ta baśń? Dzieło francuskiego pisarza adresowane jest nie tylko dla młodego czytelnika... proszę was o napisanie to est na jutro proszę szubko plisss.

"Mały Książe" to książka wyjątkowa ze względu na bogactwo treści.Zwykło się ją określać jako baśń filozoficzną . Zawiera ona wiele sentencji na temat przyjazni,wrażliwości i odpowiedzialności.Pisarz ukazał różnice między sposobem odbierania świata przez ludzi dorosłych i przez dzieci. Dlaczego dla dzieci: -głównym bohaterem jest niezwykła postać małęgo Księcia -magiczna moc węża -baśniowe i fantastyczne wędrówki bohatera -antropomorfizacja( nadawanie cech ludzkich zwierzętom) Dlaczego dla dorosłych: -porusza problemy dorosłych -uczy odpowiedzialności, miłości i przyjazni -ukazuje wady ludzkie -porusza problematykę poralna -zwraca uwagę na to co w życiu najważniejsze -wywołuje refleksje,zmusza do myślenia i zastanowienia nad sobą i życiem . ;))