Podaj znaczenie antyczne pojęć: - olimpiada - muzeum - akademia - liceum - gimnazjum

Olimpiada : starogreckie igrzyska sportowe ku czci Zeusa» 2. «międzynarodowe zawody sportowe organizowane co cztery lata przez różne państwa» 3. «czteroletni okres pomiędzy starogreckimi igrzyskami, będący jednostką rachuby czasu w starożytnej Grecji» 4. «konkurs z różnych dziedzin wiedzy organizowany corocznie dla uczniów Muzeum: instytucja gromadząca zbiory zabytków historii, sztuki itp. organizująca ich wystawy Akademia: wyższa uczelnia o profilu specjalistycznym; 2. instytucja gromadząca wybitnych przedstawicieli nauki lub sztuki; 3. uroczystość publiczna liceum rodzaj szkoły średniej gimnazjum: w różnych czasach i w różnych krajach, począwszy od starożytnego Rzymu: szkoła średnia lub półśrednia: Obecnie w Polsce gimnazjum to trzyletnia, obowiązkowa dla wszystkich szkoła półśrednia, następująca po sześcioletniej szkole podstawowej. Gimnazjum w Niemczech to szkoła średnia, którą kończy egzamin maturalny, uprawniający do podjęcia studiów w szkole wyższej.