Scharakteryzuj uczucia ktorymi jest targany Stanislaw Wokulski,bohater "Lalki" Boleslawa Prusa

Stanisław Wokulski jest nieprzytomnie zakochany w Izabelli Łęckiej. Kocha ją do tego stopnia, że mimo jej licznych wad nie może przestać o niej myśleć. Jest jakby zakuty w kajdany miłości. Stara się zrobić wszystko, co jest możliwe, żeby ucieszyć pannę Izabele. Niestety to kobieta bardzo rozpieszczona i niewiedząca czego w życiu chce. Bawi się miłością Wokulskiego, uświadamiając sobie, że kocha ją bezgranicznie. Stanisław cięzko pracuje, zeby stać się wystarczająco bogatym dla tej kapryśnej panienki. Jego miłość do niej jest tak samo wielka, jak nieszczęśliwa. Pomimo wiadomości o jej licznych przewinieniach i romansach nie przestaje jej kochać.