Komu kosciół nie udziela sakramentu małżeństwa

Sakrament małżeństwa jest przysięgą przed bogiem jaką składają sobie zakochani. Kościół jedynie błogosławi ;)

Na podstawie publikacji ks.Piotra Skibniewskiego 1.Wiek - poniżej 16 lat dla mężczyzny i 14 lat dla kobiety - przy czym Konferencja Episkopatu Polski podwyższa tę granicę odpowiednio do 21 i 18 lat. 2.Niezdolność fizyczna do współżycia (niepłodność nie jest przeszkodą). 3.Sakramentalny związek małżeński zawarty z inną osobą. 4.Różnica religii - gdy jedna ze stron jest nieochrzczona. 5.Święcenia. 6.Wieczysty ślub zakonny. 7.Uprowadzenie kobiety przez mężczyznę w celu zawarcia z nią małżeństwa. 8.Małżonkobójstwo - czyli zamordowanie małżonka lub moralne przyczynienie się do jego śmierci w celu zawarcia nowego związku. 9.Pokrewieństwo w linii prostej (ojciec - córka itp.) oraz do czwartego stopnia w linii bocznej. 10.Powinowactwo w linii prostej (ojczym - pasierbica itp.). 11.Przyzwoitość publiczna - relacja powstająca z nieważnie zawartego małżeństwa lub publicznego konkubinatu zabraniająca małżeństwa pomiędzy mężczyzną a matką i córką jego konkubiny itp. 12.Pokrewieństwo ustawowe płynące z adopcji prawnej (adoptujący - adoptowany) oraz w drugim stopniu linii bocznej (dziecko naturalne - dziecko adoptowane czy też dzieci adoptowane między sobą) Zakochani składają sobie śluby, Sakramentu Małżeństwa udziela ksiądz!

Wszystkim nie wierzącym, kobiecie i kobiecie, mężczyźnie i mężczyźnie itp. Licze na naj :)