Podręcznik po polsku: Fragment krzyżaków strona 166-169 I pytania: 1. Gdzie się rozgrywa akcja.? 2. Kiedy się rozgrywa akcja.? 3. Co wiesz o bohaterach: * Zbyszko * Maćko * Danusia * Jurand 4. Zapisz 7 pytań do tekstu

Jedyne z czeko ci moge pomoc to co wiem o bohaterch Zbyszko: szlachcic.Czuł się również mocno związany z ojcowizną, z .Miał on damę swojego serca Danusię. Był młodym człowiekiem, przystojnym wyskokim. Był zdolny do walki, ale również do opieki np. Maćka. Maćko:barwna,sympatyczna postać. To jest szlachcic, stryj Zbyszka, którego bardzo kochał. Czuł się związany z ojczyzną, Bogdańcem. Był to rycerz mający duże doświadczenie zyciowe i wojenne. Danusia: była to ukochana Zbyszka. Zmarła w wyniku wycięczenia. Córka Juranda. Była ona wiotka i delikatna, sprawiała wrażenie dziecka Jurand: był ojecm Danusi.Był komeserem księcia mazowieckiego. Odważny, silny. Pojechał uratować swoja córkę na zamek do krzyżaków. Wytrzymały na ból. Kochał swoją corkę dla niej poświęcił swoją ręke i jezyk.