Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4 kg gruszek jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 2 kg jebłek o 0,3

Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4 kg gruszek jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 2 kg jebłek o 0,3
Odpowiedź

Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4 kg gruszek jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 2 kg jebłek o 0,3 x - cena jabłek 7x = 6,3 |:7 x = 0,9 2*0,9 = 1,8 1,8+0,3 = 2,1 2,1 - cena gruszek (kg) 2,1*4 = 8,4 Odp. Zapłacimy 8,4 zł

7÷6,3=1,1 1,1+0,3=1,4 1,4×4=5,6 za 4 kg gruszek zapłacono 5,6

1 kg jabłek 6,3zł : 7kg = 0,90zł za kg 2 kg jabłek 0,90zł * 2kg = 1,80zł 1 kg gruszek 1,80zł + 0,30zł = 2,10zł 4 kg gruszek 4 kg * 2,10zł = 8,40zł Odp.:Za 4 kg gruszek zapłacimy 8,40 zł.

Dodaj swoją odpowiedź