Proszę o rozwiązanie układem równań. Za dwa pączki i trzy ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6zł i 90gr. Gdyby kupiła trzy pączki i dwa ciastka zapłaciłaby o 30gr mniej. Ile pączków mogłaby kupić Agnieszka za 18zł?

Proszę o rozwiązanie układem równań. Za dwa pączki i trzy ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6zł i 90gr. Gdyby kupiła trzy pączki i dwa ciastka zapłaciłaby o 30gr mniej. Ile pączków mogłaby kupić Agnieszka za 18zł?
Odpowiedź

p-pączki c-ciastka 6,90-0,30= 6,60 2p+3c=6,90 *3 3p+2c=6,60 *-2 6p+9c=20,70 -6p-4c=-13,20 5c=7,50:5 c=1,5 2p+3c*1,5=6,90 2p+4,50=6,90-4,50 2p=2,40:2 p=1,20 18:1,20=15 odp: Agnieszka za 18 zł może kupić 15 pączków

Dodaj swoją odpowiedź