A więc przepisz tak : Drzewka Jabłoni - 120 Drzewka Śliwki - 120:3 Cena drzewka jabłoni - 10.50 cena drzewka śliwki - 8.90 przyznany rabat - 15% Jabłka: 120*10,50=1260 Śliwki: 120:3=40 40*8,90=356 Cena: 1260+356=1616 1616-15%*1616= 1616-242,4=1373,6 I Już , takie trudne ?? :P
120*10,5zł=1260zł-tyle kosztowały jabłonie 120:3=40-ilość śliw 40*8.9zł=356zł-tyle kosztowały śliwy 1260zł+356zł=1616zł-tyle kosztowały wszystkie drzewka 1616-15%*1616=1616-242,4zł=1373,6zł odp.za zakupy zapłacił 1373,6zł
Dane: 120- liczba drzewek jabłoni 10,5 zł- cena za drzewko jabłoni 120:3- drzewka śliw 8,9 zł- cena śliwy 15%- rabat 120* 10,5= 1260 (cena wszystkich drzewek jabłoni) 120:3= 40 (śliwy) 40* 8,9= 356 (cena wszystkich śliw) 1260+ 356= 1616 (cena za wszystko) 0.15* 1616= 242,4 (15% z 1616) 1616- 242,4= 1373,6 (cena za wszystko) Odp. Pan Zwirksi zapłacił za wszystko 1373,6 zł.