Zeszyt i ołówek kosztują 2zł i 75gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek? Proszę o szybkie rozwiązanie.

Zeszyt i ołówek kosztują 2zł i 75gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95gr. Ile kosztuje zeszyt, a ile ołówek? Proszę o szybkie rozwiązanie.
Odpowiedź

zeszyt - x+95gr ołówek - x 2zł i 75gr=275gr x+x+95=275 |-95 2x=180 |/2 x=90[gr] zeszyt - 90gr+95gr=1zł i 85gr ołówek - 90gr=0,9zł

0,9-cena ołówka 1,85-cena zeszytu

ołówek - x razem = 2,75 zł zeszyt - x + 0,95gr. x + x + 0,95gr. = 2,75 gr. 2x + = 2,75 gr. /:2 jakoś tak, ;D sorki nie mam rozwiązania. ;( chyba się nie zezłościsz.

Dodaj swoją odpowiedź