9*38+24*13=342+312=654 zapłacono za wszystkie słoiki miodu 654/28=23,36 za tę kwotę można kupic 23 słoiki
Obliczmy ile zapłacono za wszystkie słoiki 9*38zł + 24*13 zł = 342 + 312 = 654 zł Obliczamy ile słoików można kupić za 28 zł za jeden słoik 654zł / 28 = 23,35 = 23 słoiki
Do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13 zł za jeden słoik Oblicz:Ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28 zł za jeden słoik 1) a - koszt zakupu wszystkich słoików 9*38 zł + 24 * 13 zł = a 342 zł +312 zł = a a = 654 zł Za wszystie słoiki zapłacono 654 zł 2) zakup słoików w cenie 28 zł za całą kwotę: 654 zł : 28 zł = 23 słoiki 23 * 28 = 644 zł 654 - 644 = 10zł zostaje Za całą kwotę można kupić 23 słoiki miodu w cenie 28 zł za jeden słoik, zostanie 10 złotych
Do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13 zł za jeden słoik. Oblicz: - ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu, - ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28 zł za jeden słoik?
Do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13 zł za jeden słoik. Oblicz: - ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu, - ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28 zł za jeden...
do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13zł za jeden słoik. Oblicz: -ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu, - ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28zł za jeden słoik ?
do szkolnej stołówki zakupiono 9 słoików miodu po 38 zł za jeden słoik i 24 słoiki po 13zł za jeden słoik. Oblicz: -ile zapłacono za wszystkie słoiki miodu, - ile można byłoby kupić za tę kwotę słoików miodu po 28zł za jeden słoi...