Przyjmując, że na 1 kg przypada ok. 5 jabłek, oblicz koszt siedmiu jabłek. JABŁKA - 1 KG / 2,69 zł

Przyjmując, że na 1 kg przypada ok. 5 jabłek, oblicz koszt siedmiu jabłek. JABŁKA - 1 KG / 2,69 zł
Odpowiedź

1kg/2,69 zł 1kg:5=0,2kg 1 jabłko - ok.0,2kg więc: 7*0,2=1,4 1,4*2,69=3,766~3,77 Odp.Koszt 7 jabłek wyniesie około 3,77 zł. ~-> w przybliżeniu :)

1kg-5jabłek xkg-7jabłek 7*1=5x x=1.4kg 1.4kg * 2,69 zł ≈ 3.77

1kg-5 (proporcja) x-7 5x=7 x=7/5 (kg) 2,69 * 7/5= 2,69*1,4=3,77 zł

Dodaj swoją odpowiedź