Krysia kupiła 2 siatki cytryn, a Małgosia 1 kg cytryn " na wagę ". Która z dziewcząt zapłaciła mniej i o ile ? CYTRYNY - siatka 0,5 kg / 2,29 zł

Krysia kupiła 2 siatki cytryn, a Małgosia 1 kg cytryn " na wagę ". Która z dziewcząt zapłaciła mniej i o ile ? CYTRYNY - siatka 0,5 kg / 2,29 zł
Odpowiedź

Zapłaciły tyle samo. 4, 58 zł.

Krysia 2*0,5kg=1kg czyli krysia kupila tyle samo cytryn co Małgosia:) 1 siatka kosztuje 2,29zl czyli Krysia zaplacila 4,58zl a Małgosia...coz-nie podalas ceny cytry na wagę;) czyli, ze to zadanie nierozwiazalne;)

Dodaj swoją odpowiedź