Ile trzeba zapłacić za 0,6 kg mieszanki krakowskiej.? 1 kg/ 18,45 zł Ile kosztuje 1 kg mieszanki truflowej.? 300g/ 5,25 zł szybkoo pliss TYLKO Z OBLICZENIAMI.!

Ile trzeba zapłacić za 0,6 kg mieszanki krakowskiej.? 1 kg/ 18,45 zł Ile kosztuje 1 kg mieszanki truflowej.? 300g/ 5,25 zł szybkoo pliss TYLKO Z OBLICZENIAMI.!
Odpowiedź

a) 1kg-18,45zl 0,6kg-x x=0,6kg*18,45zl x=11,07zl b) 0,3kg-5,25 1kg-x x=5,25/0,3 x=17,50zl

Dane: 1kg=18,45 zł 0,6kg=x Rozwiązanie: x=18,45*0,6 x=11.07 zł Dane: 1kg=x 0,3kg=5,25 Rozwiązanie: 0,3x=5,25*1 0,3x=5,25/0,3 x=17,5 prosze bardzo :)

Dodaj swoją odpowiedź