za parasol i 2 pary kaloszy zapłacono 66zł parasol kosztowała 34 zł ile kosztowała para kaloszy???
za parasol i 2 pary kaloszy zapłacono 66zł parasol kosztowała 34 zł ile kosztowała para kaloszy???
66zl - 34 zl= 32zl 32zl :2 (bo 2 pary kaloszy) = 16 odp. para kaloszy kosztowala 16 zl
66-34=32 32:2=16 koszula kosztowała 16 zł
Parasol- 34zł Kalosze x 2- 66zł- 34zł= 32 zł Kalosze x1- 32zł: 2= 16zł Odp: Za jedną parę kaloszy zapłacono 16 zł.
Za parasol i 2 pary kaloszy zapłacono 66zł.Parasol kosztował 34zł. Ile kosztowała para kaloszy?...