Dobrze+Najszybciej=NAJ :D Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł Kg szynki = 18,20zł a) Ile kosztował kg sera.

Dobrze+Najszybciej=NAJ :D Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł Kg szynki = 18,20zł a) Ile kosztował kg sera.
Odpowiedź

0,4kg + 0,3kg=11,26 1kg=18,20/3 0.3kg=5.46 0.4kg=11,26-5,46 0,4kg=5,8 |2,5 1kg=14.5 zł Odp. 1kg sera kosztuje 14.5 Zł

30 dag = 30/100 30/100 * 18,20= 546/100 = 5,46zł 11,26zł - 5.46zł= 5,8 zł 2/5 = 5,8 1=x 1*5,8=2/5x obustronnie przez 2/5 14,5=x odp: Kg sera kosztuje 14,5 zł

Dodaj swoją odpowiedź