Cukierki Michałki 60 dag- 3,90 zł Cukierki Andrzejki 40 dag-2,80 zł Kilogram których rodzynek jest drozszy i o ile???? Prosze o obliczenia

Cukierki Michałki 60 dag- 3,90 zł Cukierki Andrzejki 40 dag-2,80 zł Kilogram których rodzynek jest drozszy i o ile???? Prosze o obliczenia
Odpowiedź

3,9zł:6=0,65zł 0,65złx10=6,5zł 2,8zł:4=0,7zł 0,7złx10=7zł 7zł-6,5zł=0,5zł Odp.: Droższe są cukierki Andrzejki o 0,5zł. Liczę na naj!.:***

60 dag - 3.90 wiec dzielimy przez 6 i mamy 10 dag - 0.65 2 cukierki mamy 40dag-2.80 więc dzielimy przez 0 i mamy że 10 dag- 0.70 0.7-0.65=0.05 droższe są cukierki 2 o 0.05 grosza

Dodaj swoją odpowiedź