basia,karol i piotr kupowali takie same ciastka i cukierki basia kupiła 20dag ciastek i 20dag cukierków za co zapłaciła 8,4zł karol za 0,2kg ciastek i0,3kg cókierków zapłacił 9,9zł.ile zapłacił piotr który kupił 0,3kg ciastek i 0,5kg cókierków

basia,karol i piotr kupowali takie same ciastka i cukierki basia kupiła 20dag ciastek i 20dag cukierków za co zapłaciła 8,4zł karol za 0,2kg ciastek i0,3kg cókierków zapłacił 9,9zł.ile zapłacił piotr który kupił 0,3kg ciastek i 0,5kg cókierków
Odpowiedź

9,90-8,40=1,5 1,50 -10 dag cuk 50*0,15=7,50 - 50 dag cuk 3-8,40=5,4 20 dag ciastek=5,40 10 dag ciastek=2,70 2,7*0,30=8,1 8,1+7,5=15,60 Piotr zapłacił 15,60zł.

9,90-8,40=1,5 1,50-tyle kosztuje 10 dag cukierków 50*0,15=7,50 -tyle kosztuje 50 dag cukierkow P. 3-8,40=5,4 20 ciastek=5,40 10 ciastek=x 20x=54/:20 x=2,7 2,7 tyle kosztuje 10 dag ciastek 2,7*0,30=8,1 8,1+7,5=15,60 - tyle zapłaci Piotr za ciastka

x-cena ciastek y-cena cukierków 0,2x+0,2y=8,4 0,2x+0,3y=9,9 0,2x=8,4-0,2y/0,2 0,2x+0,3y=9,9 x=42-y 0,2*42+0,3y=9,9 x=42-y 8,4+0,3y=9,9 x=42-y 0,3y=9,9-8,4 x=42-y 0,3y=1,5/0,3 x=42-y y=5 x=37 y=5 Piotr: 0,3*37+0,5*5=11,1+2,5=13,6

Dodaj swoją odpowiedź