Mama kupila 30 dag cukierkow po 7.50 zl za 1kg i trzy czwartekg po 5.40 za 1kg. Ile kg cukierkow kupila mama i jaka byla cena 1kg mieszanki?

Mama kupila 30 dag cukierkow po 7.50 zl za 1kg i trzy czwartekg po 5.40 za 1kg. Ile kg cukierkow kupila mama i jaka byla cena 1kg mieszanki?
Odpowiedź

Mama kupila 30 dag cukierkow po 7.50 zl za 1kg i trzy czwartekg po 5.40 za 1kg. Ile kg cukierkow kupila mama i jaka byla cena 1kg mieszanki? 30 dag cukierkow po 7,50 zł/kg ¾kg cukierkow po 5,40 zł/kg 30dag=0,3kg ¾kg=0,75kg ile zapłacila?? 0,3kg * 7,50 zł/kg +0,75 kg * 5,40 zł/kg = =2,25zł + 4,05zł = 6,30zł w sumie kupiła 0,3 kg + 0,75 kg = 1,05 kg teraz liczymy ile zł kosztowała mieszanka?? 6,30 zł : 1,05 kg = 6zł/kg

0,3kg*7,5zł=2,25zł 0,75kg*5,4zł=4,05zł 0,75kg+0,3kg=1,05kg 2,25zł+4,05zł=6,3zł 6,3zł*1,05kg=6zł za kg

Dodaj swoją odpowiedź