Krystyna kupiła 30dag szynki. Ile kiełbasy mogłaby kupić za tę samą kwotę. Szynka-1kg 22,40zł kiełbasa-1kg 13,44

Krystyna kupiła 30dag szynki. Ile kiełbasy mogłaby kupić za tę samą kwotę. Szynka-1kg 22,40zł kiełbasa-1kg 13,44
Odpowiedź

0,3*22,40=6,72 x*13,44=6,72 13,44x=6,72|:13,44 x=0,50 Krystyna mogłaby kupić pół kilo kiełbasy

22,4*0,3=6,72 13,44/6,72=2 odp. mogła by kupić 2 kilogramy kiełbasy.

ty jestesi w piątej klasie ia terz tylko my iurz robilisimy to zadanie Odp. krystian mógł kupici 0,5 kiełbasy za tę samą cene . ta kropka znaczy razy 22,40 . 0,30=6,72 6,72 : 13,44 i ci wyjdzie 2 ale policz

Dodaj swoją odpowiedź