narty kosztuja 210zł a wiec tyle ile trzeba zapłacic za 7 sztuk sanek . Oblicz ile trzeba zapłacic za łyzwy wiedząc ze kosztuja one tyle ile kosztuja 3 sztuki sanek? obliczcie dam naj:):*****

narty kosztuja 210zł a wiec tyle ile trzeba zapłacic za 7 sztuk sanek . Oblicz ile trzeba zapłacic za łyzwy wiedząc ze kosztuja one tyle ile kosztuja 3 sztuki sanek? obliczcie dam naj:):*****
Odpowiedź

210:7=30 szt. sanek 30x3=90 Odp. Łyżwy kosztują 90zł.

Obliczanie kosztu jednej sztuki sanek: 210 zł : 7 = 30 zł Obliczanie kosztu łyżew: 30 zł x 3 = 90 zł Odpowiedź: Łyżwy kosztują 90 złotych.

210:7=30 zł 30zl - sanki 30x3=90 90zl - łyżwy Odp:90zl

Dodaj swoją odpowiedź