Ela miała 35zł.Kupiła w sklepie papierniczym piórnik za 14,45zł,a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lodywaniliowe.Zostało jej 18zł i 15 gr.Ile kosztowały lody?

Ela miała 35zł.Kupiła w sklepie papierniczym piórnik za 14,45zł,a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lodywaniliowe.Zostało jej 18zł i 15 gr.Ile kosztowały lody?
Odpowiedź

35zł-14,45zł-18,15zł=2,4zł Odp.: Lody kosztowały 2,4zł. Pozdrawiam i odpowiedź zostawiam ;) licze na naj

35 - 14,45 = 20,55 - tyle zostało jej po kupieniu piórnika 20,55 - 18,15 = 2,40 odp.; Lody kosztowały 2,40 zł.

35 zł - 14,45 zł = 20,55 zł - tyle jej zostało po zakupieniu piórnika 20,55 zł - 18,15 zł = 2,40 zł Odp. Lody kosztowały 2 zł 40 gr. ;)

Dodaj swoją odpowiedź