Za kwotę 43 zł kupiono 10 kg jabłek dwóch gatunków:po 4 zł i 5 zł za kilogram.Ile kilogramów jabłek każdego gatunku kupiono ? Rozwiązanie ma być z 1 niewiadomą ;p

Za kwotę 43 zł kupiono 10 kg jabłek dwóch gatunków:po 4 zł i 5 zł za kilogram.Ile kilogramów jabłek każdego gatunku kupiono ? Rozwiązanie ma być z 1 niewiadomą ;p
Odpowiedź

x- ilość jabłek po 4 zł y- ilość jabłek po 5 zł x+y=10 4x+5y=43 x=10-y 4(10-y)+5y=43 x=10-y 40-4y+5y=43 x=10-y y=3 x=10-3=7 kupiono 3 kg jabłek po 5zł i 7 kg jabłek po 4zł

Dodaj swoją odpowiedź