Kostka masła 170g kosztuje 2,78 , a kostka masła 200g kosztuje 3,29. Wstaw znak mniejszości, większości lub równości. Proszę o obliczenia ;)

Kostka masła 170g kosztuje 2,78 , a kostka masła 200g kosztuje 3,29. Wstaw znak mniejszości, większości lub równości. Proszę o obliczenia ;)
Odpowiedź

mozemy ulozyc proporcje aby zobaczyc ile kosztuje 200 g tego pierwszego masla ; ) 170g-2,78 zł 200g-x x=200x2,78 / 170 x=3,27 zł 3,27<3,29

170g --->2,78zł 17dag--->2,78zł /:17 1dag--->0,1635zł 200g--->3,29zł 20dag--->3,29zł /:20 1dag--->0,1645zł 170g kosztuje 2,78 < 200g kosztuje 3,29

Dodaj swoją odpowiedź