przy sadzeniu lasu pracowało 20 uczniów klasy VIIIa i 16 uczniów klasy VIIIB. Uczniowie klasy VIIIA W CIĄGU 5 DNI ZAROBILI 1200ZŁ. jaką kwotę uzyskają uczniowie klasy VIIIb, pracując 8 dni.?

przy sadzeniu lasu pracowało 20 uczniów klasy VIIIa i 16 uczniów klasy VIIIB. Uczniowie klasy VIIIA W CIĄGU 5 DNI ZAROBILI 1200ZŁ. jaką kwotę uzyskają uczniowie klasy VIIIb, pracując 8 dni.?
Odpowiedź

1200zł : 20 = 60 60 : 5 = 12zł/dzień na os. 16 * 8 dni * 12zł/os. na dzień = 128 * 12 = 1536zł Odp. Zarobili 1536zł Można Naj ? ; )

20uczniów – 5 dni – 1200zł 20uczniów – 1200zł /:5 4uczniów - 240zł /*4 16uczniów - 960zł 16 uczniów w ciągu 5 dni zarobiłoby 960zł 5dni - 960zł /:5 1dzień - 192zł /*8 8dni – 1536 zł 16 uczniów w ciągu 8 dni zarobiłoby 1536zł

Dodaj swoją odpowiedź