Za pięć ryz papieru ksero (jedna ryza to 500sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (jedna ryza to 500sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?
Odpowiedź

Jedna ryza = 62,50:5=12,50 Jedna ryza 12,50 187,50:12,50=15 Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz papieru. 12,50*20=250 Odp.Za 20 ryz papieru zapłacimy 250 złotych.

x - cena ryzy 5x = 62,5 /:5 ← [dzielisz obustronnie przez 5] x = 12,5 zł - cena jednej ryzy y - ilość ryz, które można kuić za 187,50zł y = 187,5 : 12,5 y = 15 szt z - koszt 20 ryz papieru z = 20 * 12,5 = 250 z = 250 zł Odp. Jedna ryza kosztuje 12,50 zł. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz tego papieru. 20 ryz tego papieru kosztuje 250 zł.

62.50:5=12.5zl-jedna ryza 187.50:12.5=15ryz - tyle mozna kupic za 187.50zl 12.5*20=250-tyle kosztuje 20 ryz

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero (jedna ryza to 500sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tegopapieru można kupić za 187,50zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?   Obliczenia podać w wielkosciach wprost proporcjonalnych

Za pięć ryz papieru ksero (jedna ryza to 500sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tegopapieru można kupić za 187,50zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?   Obliczenia podać w wielkosciach wprost proporcjonalnych...