Cena cukierków Pawełki wynosi 10zł 50gr za 1kg, a Krówki są 1,4 razy droższe od Pawełków. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag pawełków i 0,6kg krówek? Zapisz obliczenia.

Cena cukierków Pawełki wynosi 10zł 50gr za 1kg, a Krówki są 1,4 razy droższe od Pawełków. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag pawełków i 0,6kg krówek? Zapisz obliczenia.
Odpowiedź

Cena cukierków Pawełki wynosi 10zł 50gr za 1kg, a Krówki są 1,4 razy droższe od Pawełków. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag pawełków i 0,6kg krówek 0,3*10,50=3,15 1,4*10,50=14,70 0,6*14,70=8,82 3,15+8,82=11,97 20-11,97=8,03 Odp. Reszty zostanie 8,03zł

10,50zł - kg Pawełków 1,4*10,50=14,70zł - kg krówek 0,3kg*10,50zł+0,6kg*14,70zł =3,15+8,82=11,97zł -cena razem 20-11,97=8,03zł - reszta z 20zł Odp. Zostanie 8,03zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź