Oliwia kupiła czereśnie i truskawki. Za truskawki zapłaciła 12 złotych. Czereśni kupiła o jedną trzecią mniej niż truskawek, ale były one o połowę droższe (za kilogram.) Ile złotych zapłaciła Oliwia za czereśnie?
Oliwia kupiła czereśnie i truskawki. Za truskawki zapłaciła 12 złotych. Czereśni kupiła o jedną trzecią mniej niż truskawek, ale były one o połowę droższe (za kilogram.) Ile złotych zapłaciła Oliwia za czereśnie?