Rodzice karoliny kupili 4 m wykładziny podłogowej o szerokości 2 m płacąc 24 zł za 1 m kwadratowy. Rodzice julii kupili 3 m wykładziny podłogowej o szerokości 3 m po 45 zł za 1 m kwadratowy . Kto zapłacił więcej za wykładzinę i o ile więcej?

Rodzice karoliny kupili 4 m wykładziny podłogowej o szerokości 2 m płacąc 24 zł za 1 m kwadratowy. Rodzice julii kupili 3 m wykładziny podłogowej o szerokości 3 m po 45 zł za 1 m kwadratowy . Kto zapłacił więcej za wykładzinę i o ile więcej?
Odpowiedź

R.Karoliny P=4 razy 2 = 8 1m - 24zł 8m-192zł R.Julii P=3 razy 3 = 9 1m-45zł 9m-405zł 405zł-192zł=213zł Odp.Rodzice Juli zapłacili o 213 zł wiecej.

rodzice Karoliny P=4 razy 2 = 8 1m - 24zł 8m-192zł rodzice Julii P=3 razy 3 = 9 1m-45zł 9m-405zł 405zł-192zł=213zł Odp.Rodzice Juli zapłacili o 213 zł więcej.

Dodaj swoją odpowiedź