cennik bułka 42gr. chleb 1,80zł ser 16,50/kg pączek 1,20zł Masz 20zł.Kup 4 bułki, chleb, 2 pączki.Ile możesz kupić sera.? Prosze o podanie wszystkich działań i rozwiązań.

cennik bułka 42gr. chleb 1,80zł ser 16,50/kg pączek 1,20zł Masz 20zł.Kup 4 bułki, chleb, 2 pączki.Ile możesz kupić sera.? Prosze o podanie wszystkich działań i rozwiązań.
Odpowiedź

za cztery bu5lki zapłacisz 1zł 68 gr, za chleb 1,8, za dwa pączki 2zł 40gr 1,68+1,8+2,40=5,88 20-5,88=14,12 14,2/16,5=0,860 Możesz kupić 0,86dag. sera prosze o naj.

Dodaj swoją odpowiedź