basia kupiła 1kg 28 dag winogronu po 6,50 zł za kilogram. ewa kupiła 1,78 takich samych winogrona. ewa zapłaciła więcej o ??????

basia kupiła 1kg 28 dag winogronu po 6,50 zł za kilogram. ewa kupiła 1,78 takich samych winogrona. ewa zapłaciła więcej o ??????
Odpowiedź

1,28*6,50=8,32 1,78*6,50=11,57 11,57-8,32=3,25 << o tyle wiecej zaplacila

1,28 * 6,50 = 8,32 1,78 * 6,50 = 11,57 11,57 - 8,32 = 3,25 Odp: Ewa zapłaciła o 3,25 zł więcej niż Basia.

Dodaj swoją odpowiedź