kilogram gruszek kosztuje 4.30 zł, a kilogram śliwek jest o 1.20 zł droższe. za 50 dag śliwek trzeba zapłacić ?

kilogram gruszek kosztuje 4.30 zł, a kilogram śliwek jest o 1.20 zł droższe. za 50 dag śliwek trzeba zapłacić ?
Odpowiedź

kg śliwek = 4,30 + 1,20 = 5,50 50dag=0,5kg = 5,50/2= 2,75zł

kg śliwek kosztuje 4.50<3.20+1.20> pół kilo 4.50/2=2.25 zł.

4,30+1,20=5,50 1kg śliwek kosztuje 5,50 5,50/2=2,75 0p.:2,75zł

Dodaj swoją odpowiedź