Za 2 pączki i 3 ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6,90. gdyby kupiła 3 paczki i 2 ciastka zaplacilaby 6.60. ile paczkow moglaby kupic agnieszka za 18 zl?

Za 2 pączki i 3 ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6,90. gdyby kupiła 3 paczki i 2 ciastka zaplacilaby 6.60. ile paczkow moglaby kupic agnieszka za 18 zl?
Odpowiedź

x-pączki y-ciastka {2x+3y=6,9/*3 {3x+2y=6,6/(-2) [6x+9y=20,70 [-6x-4y=-13,2 ````````````` ____5y=7,50/:5 _____y=1,50 cena ciastka 1,50zł 2x+3y=6,9 2x+3*1,5=6,9 2x+4,5=6,9 2x=6,9-4,5 2x=2,4/:2 x=1,20 cena pączka 1,20zł 18:1,2=15 za 18zł Agnieszka moze kupic 15 pączków :))

x-pączek y-ciastko 2x+3y=6,90/*3 3x+2y=6,60/*(-2) 6x+9y=20,7 -6x-4y=-13,2 5y=7,5 y=1,5 2x+3y=6,90 y=1,5 2x+3*1,5=6,90 y=1,5 2x+4,5=6,90 y=1,5 2x=6,90-4,5 y=1,5 2x=2,4 y=1,5 x=1,2 y=1,5 18/1,2=15 Odp. Za 18 zł Agnieszka mogła by kupić 15 pączków

Dodaj swoją odpowiedź