Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogronm.?

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogronm.?
Odpowiedź

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogronm 1,75kg-9,80 1kg=9,80:1,75=5,60 spr. 5,60-cena kg winogron 0,75*5,60=4,20-cena 3/4kg winogron 5,60+4,20=9,80zł Odp. Kilogram winogron kosztuje 5,60zł

Dodaj swoją odpowiedź