Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłacilem 9.80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?

Za 1 i 3/4 kilograma winogron zapłacilem 9.80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron ?
Odpowiedź

1 i 3/4 kg = 9.80 zł. 1=4/4 4/4+3/4= 7/4 9.80/7/4=9.80/ 1,75=5,6zł Odp. Kilogram winogron kosztuję 5,6zł

175%-9,80 100%-x x=5,60 kilogram kosztowął 5.60;)

Dodaj swoją odpowiedź