zad.11. za jeden i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?
zad.11. za jeden i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. ile kosztuje kilogram tych winogron?
1,75 kg - 9,80zl 1 kg - x 1,75x = 9,80 9,80/1,75 = x x= 5,60 zl
1¾ kg - 9,80 zł 1 kg - x 9,80 * 1kg=1¾x /:1¾ 9,80/1¾=x x= 5,6 zł
9,80 zł : 1,75kg= 5,60 zł za kilogram.