Krzyżacy !! Czy Zbyszko był godzien pasa i ostróg rycerskich ?- odpowiedź uzasadnij ( charakterystyka) Co najmniej na jedną stronę A5 musi zawierać wstępn rozwinięcie i zakończenie Pilnee !!!

Zbyszko z Bogdańca jest jednym z bohaterów książki "Krzyżacy" . Czytając tę książkę uważam bez wątpienia powinien dostać pas i ostrogi , czyli rycerski honor . Chyba żaden czytelnik nie sprzeciwi się temu . Po pierwsze był bardzo honorowy i odważny to 2 podstawowe cechy rycerza .Był bardzo wierny Danusi i ją kochał ponad wszytko Drugim nie zawodnym faktem jest to , że stawił czoła Lichenstainowi kto był by taki głupi żeby walczyć z nim tak świetnym krzyżakiem ale Zbyszko był bardzo dzielny .Po trzecie nie bał się stawić czoła niedźwiedziowi co , było bardzo trudne. Był opiekuńczy , pomagał stryjowi kiedy ten został ranny , ale nie zapominajmy też że był porywczy i nieopanowany np. wtedy kiedy zaatakował posła krzyżackiego podsumowując przedstawione argumenty należy stwierdzić iż Zbyszko jest godzien pasa i ostróg . Moim zdaniem był on człowiekiem honoru , odwagi i męstwa czyli doskonały rycerz.